Rector

Մասնագիտական կրթություն

  • 2019թ.` Մասնակցություն <<Որակի ապահովման ներբուհական համակարգի հիմնախնդիրներն ու մարտահրավերները>> թեմայով միջազգային աշխատաժողովի
  • 2018թ.` Մասնակցություն ձյուդոյի եվրոպական միության մրցավարական և մարզչական սեմինարի
  • 2017թ.` Մասնակցություն ձյուդոյի մարզչական սեմինարի Վալերի Դվույնիկովի գլխավորությամբ
  • 2015թ.՝ Մասնակցություն ձյուդոյի մարզչական սեմինարի Անդրեյ Շտուրբաբինի գլխավորությամբ
  • 2016թ.՝ Մասնակցություն ձյուդոյի մարզչական սեմինարի Ալեքսանդր Յացկևիչի գլխավորությամբ
  • 2007թ.՝ Մասնակցություն ձյուդոյի մարզչական սեմինարի Կազուշի Կավագուչիի գլխավորությամբ
  • 2000թ.՝ Մասնակցություն մարզչական սեմինարի, Իտալիա
  • 1990-1992թթ.՝ Երևանի պետական համալսարանի հասարակական մասնագիտությունների ֆակուլտետ՝ լրագրող-ֆոտոթղթակից
  • 1988-1992թթ.՝ Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտի գերազանցության դիպլոմ՝ ձյուդոյի մարզիչ- մանկավարժ որակավորմամբ
  • 1987-1988թթ.՝ ՀՍՍՀ Երևանի միջնակարգ պրոֆտեխնիկական թիվ 8 ուսումնարան
  • 1977-1987թթ՝ Մ.Մանուշյանի անվան ֆրանսերեն թեքումով թիվ 48 դպրոց

Աշխատանքային գործունեությունը

  • 02.09.2019` Հայաստանի ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտ
    Պաշտոն` Ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատար
  • 2004-01.10.2019` ՛՛Հայաստանում Ֆրանսիական համալսարան՛՛ հիմնադրամ
    Պաշտոն` ֆիզիկական դաստիարակության և սպորտի ամբիոն վարիչ, դասախոս
  • 01.04.2008-13.11.2008` <<ՄԻԿԱ>> մարզական համալիր
    Պաշտոն` մարզիչ
  • 2007-01.10.2019` Սամբոյի եւ ձյուդոյի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոց
    Պաշտոն` մարզիչ
  • 01.03.2016թ.-02.08.2016թ.` Քանաքեռ-Զեյթուն համայնքի թիվ 1 մարզադպրոց
    Պաշտոն` տնօրեն
  • 1999-2000թթ.` <<Սևան>> ԳՄԸ հանրապետական խորհուրդ
    Պաշտոն` ուսումնասպորտային բաժնի ավագ հրահանգիչ
  • 1999-2006թթ.` Սամբոյի և ձյուդոյի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոց
    Պաշտոն` մարզիչ
  • 1998-1999թթ.` ՀՀ ազգային հավաքականների կենտրոն
    Պաշտոն` ձյուդոյի մարզիչ
  • 1998-1998թթ.` Օլիմպիական պատրաստության կենտրոն
    Պաշտոն` ձյուդոյի մարզիչ
  • 1996-1999թթ.` <<Հայաստան>> ՄՄ Երևանի Ձյուդո-Սամբոյի ՕՀՄԴ
    Պաշտոն` մարզիչ
  • 1993-2005թթ.` Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտ
    Պաշտոն` ձյուդոյի տեսություն և մեթոդիկա առարկայի ավագ դասախոս
  • 1991-1996թթ.` Խորհրդային շրջանի ժողկրթբաժնի թիվ 2 մարզադպրոց
    Պաշտոն` մարզիչ, ավագ մարզիչ
  • 1987-1988թթ.` Երևանի ավտոգործարան
    Պաշտոն` խառատ

Մարզական գործունեություն

  • 1980-1993թթ.` ՀՀ չեմպիոն, Համամիութենական մրցաշարերի մրցանակակիր, ԽՍՀՄ ուսանողական խաղերի 3-րդ մրցանակակիր (թիմային)

Պետական մրցանակներ և պատվավոր կոչումներ

  • 2019թ.` Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի գիտական խորհրդի 17.05.2019 թ. Որոշմամբ շնորհվել է պրոֆեսորի գիտական կոչում Մանկավարժություն մասնագիտությամբ: Հաստատվել ԲՈԿ կողմից արձանագրություն N14, 22.07.2019 թ.
  • 2019թ.` Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի գիտական խորհրդի 29.11.2018 թ. Որոշմամբ շնորհվել է դոցենտի գիտական կոչում Մանկավարժություն մասնագիտությամբ: Հաստատվել ԲՈԿ կողմից արձանագրություն N2, 25.01.2019թ.
  • 2013թ.` Սև գոտի 5-րդ դան որակավորում
  • 2012թ.` Ձյուդոյի օլիմպիական կարգի մրցավար
  • 2011թ.` <<ՀՀ զինված ուժեր 20 տարի >> Հոբելյանական մեդալ
  • 2006թ.` Սև գոտի 4-րդ դան որակավորում
  • 2004թ.` Մանկավարժական գիտությունների թեկնածու
  • 2003թ.` ՀՀ վաստակավոր մարզիչ
  • 2001թ.` Ձյուդոյի միջազգային կարգի մրցավար

Գիտական աշխատություններ

  • Հեղինակ ավելի քան 12 գիտական հոդվածների և <<Ձյուդո>> ուսումնական ձեռնարկի :

Խիթարյան Դավիթ

Մանկավարժական գիտությունների թեկնածու, Պրոֆեսոր
Ծննդյան ամսաթիվ` 20.02.1970
Հեռ.` + 37410 553310
Էլ. Փոստ` rector@sportedu.am
Ամուսնացած է, ունի 2 որդի